Blog

 

kilo verme yolculugundaki arkadasin mide botoksu

Mide botoksu ameliyat gerektirmeyen endoskopi ile yapılan zayıflama yöntemidir. Son yıllarda tüp mide, gastrik bypass veya mide balonu gibi diğer zayıflama yöntemlerine göre daha fazla tercih edilmektedir. Mide botoksunun diğer zayıflama yöntemlerinden daha fazla tercih edilmesinin en önemli sebeplerini ameliyat ve ameliyat sonrası gelişebilecek komplikasyonlarının olmaması, bireyin mide botoksundan sonra konforunun bozulmadan hayatına kaldığı yerden devam edecek olması, mide botoksunun herhangi bir yan etkisinin olmaması, sıkı bir diyet takibi ve mide botoksu eşliğinde bireyin kolayca alışkanlık değişikliği yapacak olmasıyla verecek olan kilosunu aynı zamanda koruyabileceği şeklinde sıralayabiliriz.

Mide botoksu kilosundan, fiziğinden memnun olmayan ve iştah yönetimi sağlamak isteyen 16-65 yaş arası kas hastalığı, ciddi ülser ve gastrit problemi olmayan herkese rahatlıkla uygulanabilir. Mide botoksu çok kolay ve rahat bir işlemdir. Hastanın hastaneye günübirlik yatışı yapılır. Hastaya mide botoksu işlemi için damaryolu açılır ve kanları alınır. Kanları sonuçlanan hastalar sırayla işleme alınmaya başlanır. Mide botoksu işlemi 5-10 dk süren bir işlemdir. Fakat mide botoksu öncesi hastanın uyuması ve işlemden sonra uyanması ile hasta 15-30 dk endoskopi ünitesinde bekletilir. Mide botoksu işlemi sonrası uyanan hasta odasına gönderilir. Odasında güzelce dinlenip kendine gelen hasta kendini iyi hissettiği süre zarfında dilediği zaman taburcu edilebilir. Hastaneden çıkan birey mide botoksu ile birlikte yeni bir yaşama merhaba der.

Mide Botoksu Sonrası Beni Neler Bekliyor?

Mide botoksu işleminden 4 saat sonrasına kadar birey su dahil hiçbir şey yiyip içmemelidir. Mide botoksu işleminden sonra mide botoksu kadar önemli bir süreç başlar. Bu süreç ise sıkı bir diyet takibidir. Mide botoksu sihirli bir değnek değildir ve bizleri tek başına zayıflatmaz.

Yani mide botoksu sonrası, ben eski düzenime devam ediyim botoks beni zayıflatır düşüncesine, kapılmamalıyız. Çünkü maalesef böyle bir şey yoktur. Mide botoksu zayıflamak için çıkılan bu yolda bizlere yardımcı olacak ve mide botoksu sayesinde hedef kilomuza daha hızlı ve kısa yoldan ulaşabileceğiz. Ama mide botoksu ile zayıflarken sürecin kolaylaşması için ilk günlerde biraz zorlanıyor olmamız olasıdır. Mide botoksu uygulanır uygulanmaz hemen etkisini göstermez. Etkinin güzel bir şekilde istenilen gibi çıkması için mutlaka önerilen diyete uyulması ve sıkı bir takip ile ilerlenmesi gerekmektedir. Mide botoksunun etkisi kişiden kişiye değişmekle birlikte kimisinde 3. gün kimisinde 7. gün kimisinde ise 15. gün etki etmeye başlar. Mide botoksunun etkisi başladıktan sonra birey çok rahat doyup, ilerleyen günlerde de iştahının azalması yaşayacaktır. Bu etki ile birlikte birey hem doyacak hem de iştahını daha rahat kontrol edip mide botoksu ile hızlı ve kolayca kilo verimi yaşayacaktır. Birey mide botoksunun tokluk ve iştahsızlık etkilerine kapılıp uzun süre bir şey yememezlik yapmamalıdır. Uzun süre bu şekilde aç kalmalar metabolizmanın düzenli bir şekilde çalışmasının önüne geçer. Düzenli bir şekilde çalışmayan metabolizma kilo verişlerimizi etkiler. Mide botoksunun etkisi ile canımız bir şey yemek istemiyorsa bile diyetisyeninizin önerdiği şekilde daha kaliteli ve daha küçük bir şey yenilmesi gereklidir. Bu şekilde düzene giren metabolizma ile kilo verişlerimiz devam edecektir.

Mide botoksu sonrası en önemli şeylerden bir diğeri ise yeteri kadar su içilmesidir. Mide botoksu sonrası önerilen miktarlarda ve önerilen şekilde su içilmelidir. Eğer yeteri kadar su içilmezse istenilen sonuca mide botoksu ile kolay ve hızlı ulaşmak varken bu yolun uzamasına neden oluruz. Mide botoksu sonrası önerilecek olan diyet ile hedeflenen bireyin vücut kompozisyonunu güzel bir şekilde oturtmaktır. Mide botoksu sonrası önerilen porsiyonlarla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir