Blog

mide botoksu ile ameliyatsiz kilo verin

Mide botoksu, mideye endoskopik yöntemle botoksun yapıldığı ameliyatsız obezite yöntemlerinden biridir. Mide botoksu hastalara daha uzun süre tokluk hissi için uygulanır. Doygunluk hissi uzadıkça tüketilen besin miktarı azalır ve böylece diyet yapmak kolaylaşır. Mide botoksunun sağladığı tokluk hissi sayesinde diyet yapmakta zorluk çekmezsiniz ve hedef kilonuza  rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Mide botoksu uygulanan hastaların mide kası kasılması geçici olarak azaltıldığı için gıdaların mideden çıkış süresi uzar ve tokluk hissi sağlanır. Ortalama 20-30 dakika süren bu işlem sedasyon altında ve endoskopik olarak yapıldığından hasta herhangi bir ağrı hissetmez. Endoskopiden yaklaşık 2 saat sonra hasta taburcu edilebilir. Hastalar işlem sonrası hastaneden çıktıktan sonra günlük hayatlarına devam edebilirler. Kilo vermeye devam etmek isteyen yada iştahını kontrol etmek isteyen  hastalara 6 ay ara ile tekrar mide botoksu yapılabilir. Özellikle 6 ay sonunda iki kez yapılan botoksun etkisi daha fazladır.

Mide Botoksu Kimlere Uygulanabilir?

  • Mide botoksu 18-65 yaş arası bireylere uygulanır.
  • Obezite cerrahisine uygun olmayan veya ameliyat istemeyen kişilere uygulanır.
  • Diyet ve sporla düzgün kilo veremeyen, açlık ve tatlı krizini yönetemeyen, vücut kitle indeksi yüksek olan kişiler için uygun bir yöntemdir.
  • Tedavi uygulanacak bireylerin midesinde yapısal bir problem bulunmaması gerekmektedir.
  • Hamile ve emziren kadınlara bu işlem uygulanmaz.

Mide Botoksunun Avantajları Nelerdir?

  • Mide botoksunun avantajları arasında ilk etapta herhangi bir cerrahi işlemin olmaması da yer alıyor. Kısa sürede tamamlanan bir süreçtir. 15-20 dakika içerisinde işlem tamamlanır. Hastanın hastaneye yatırılmasına gerek yoktur.
  • Etkisi 15 gün içerisinde görülmeye başlar.
  • Genel anesteziye gerek yoktur.
  • Uygulama sırasında sedasyon yapıldığı için herhangi bir ağrı oluşmaz. Ayrıca oldukça güvenli bir yöntemdir.

Mide Botoksu  İşlemin Yan Etkileri ve Zararlı Yönleri Var Mıdır?

Diğer zayıflama yöntemlerine göre çok daha güvenlidir. Sedasyon amacıyla kullanılan ilaçlara bağlı olarak nadiren bulantı, ateş ve kusma görülebilir. Enjeksiyon işlemine bağlı olarak nadiren kanama görülebilir. Bunlar kolaylıkla kontrol altına alınır. Bunların dışında önerilen miktardan fazla botoks uygulandığında kan dolaşımına karışarak diğer organları da etkileyebilir. Yanlış dozdaki uygulamalar kalpte çarpıntıya neden olabilir. Ayrıca böyle bir durumda çift görme, nefes almada zorluk ve kas güçsüzlüğü ortaya çıkabilir. Bu nedenle önerilen dozun aşılmaması gerekmektedir. Bu nedenle bu işlemi deneyimli doktorların yapması gerekmektedir.

İşlem Sonrası Öneriler

İşlem bittikten sonra uyku ilaçlarının etkisi geçince yaklaşık 2 saat sonra normal aktivitelerinize devam edebilirsiniz. İşlem sonrası ilk 4 saat su içilmemelidir ve yemek yenmemelidir. Ağızdan yemeye başlayabilirsiniz. İlk 3 gün sıvı  beslenme önerilmektedir.İlk 3 günden sonra katı gıdalara geçilmelidir. Birkaç gün sürecek hafif bir halsizlik olabilir. Ancak bu  durum işe gitmenize veya günlük hayatınıza devam etmenize engel değildir.

Mide Botoksunun Fiyatları Ne Kadardır?

Mide botoksu işlemi obezite ameliyatlarına göre çok daha uygun fiyatlıdır. Mide botoksu fiyat bilgisi için bizimle iletişime geçiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir