Blog

mide botoksu kimlere yapilmaz

Çağımızın en önemli problemlerinden biri fazla kilolu ve ileri ki safhada görülecek olan obez olma halidir. Gelişen teknoloji, yoğun ve tempolu çalışma hali ile birlikte bireylerin çoğu yemek hazırlamak yerine daha hızlı ve kolay olan paketli, işlenmiş ve dondurulmuş hazır ürünleri tercih eder oldular. Bu paketli, hazır ve dondurulmuş ürünlerin içeriğinde raf ömrünü uzatmak için birçok koruyucular olması ile birlikte tadını güzelleştiren ve bizleri o ürüne bağımlı olmamızı sağlayacak katkı maddeleri ve yapay tatlandırıcılar bulunuyor.

Ürünlere eklenen bu katkı, koruyucu ve yapay tatlandırıcılar besinlerin besin değerini düşürür. Bunları yedikten kısa süre sonra tekrar acıkmalar yaşamamıza ve bu ürüne bağımlılığımızın artmasına sebep olurlar. Bunlarla beslenmeye devam ettiğimiz sürece sağlığımız bozulacak ve vücuttaki yağ oranı artacaktır. Bu durum bireyleri selülitli/yağlı bir vücut görüntüsüne döndürüp kilo alımlarına sebep olacaktır.

Kilolu, obez veya hedef kilosunda olup vücut şeklinden rahatsız olan bireyler hızlı ve sağlıklı bir şekilde kilo verme yollarını aramaya başlarlar. Günümüzün en popüler zayıflama yöntemlerinden biri hızlı bir şekilde kilo verimini sağlayacak olan mide botoksudur.

Sana Her Halinle Yardım Edecek Olan: Mide Botoksu

Doyarak, hiçbir risk yaşamadan, konforlu ve sağlıklı bir yolla zayıflamaya ne dersiniz. Hadi gelin sizlere mide botoksundan bahsedelim.

Mide botoksu sen nasıl olursan ol sana her halinle, her vücut tipinle ve her kilonla yardım eder. Mide botoksu için kilolu veya obez olmana gerek yok. Eğer sen hedef kilonda isen ama vücut şeklini beğenmeyip, iştahını kontrol altına almak istiyorsan mide botoksu burada da sana yardım ediyor. Yani hızlı kilo verdiren mide botoksu için sizlerin mutluluğu önemlidir.

Hızlı kilo verimi sağlayan mide botoksu sana her halinle yardım edip hedeflediğin fiziğe ve bedene ulaşmanı sağlayacaktır.

Mide Botoksu Kimlere Yapılmaz?

Mide botoksu çok konforlu ve rahat bir işlemdir. Kolay zayıflama yöntemi olan mide botoksu ortalama 10-15 dk lik bir işlemdir. Mide botoksu sonrası hastane yatışına gerek yoktur. Hasta hastaneden ortalama 2 saat içerisinde taburcu edilir. Birey işlem için hastaya nasıl geldiyse işlemi olduktan sonra üzerindeki stresi de atarak daha rahat bir şekilde taburcu edilir. Taburcu edilen hasta aynı gün yarım kalan işlerini tamamlayabilir. Birey yurtdışından geldiyse aynı gün ülkesine geri dönebilir veya ülkemizi keşfetmek için gezip dolaşabilir.

Mide botoksu ameliyatsız bir yöntem olduğundan ameliyat sonrası gelişebilecek birçok komplikasyonunda önüne geçmiş oluruz. Mide botoksu 16-65 yaş arasında olan, ciddi gastrit/ülser problemi ve endoskopi yapılmasına engel bir durumu olmayan, hedeflediği bedene ve fiziğe sahip olmak isteyen herkese yapılabilir.

Mide Botoksu Beni Nasıl Zayıflatacak?

Ameliyatsız bir yöntem olan mide botoksu sizlerin hızlı bir şekilde kilo vermesini sağlarken sağlığınızın da daha iyi bir şekilde iyileşmesine yardımcı olacaktır. Mide botoksu sizleri tek başına zayıflatmaz. Sizler bu zayıflama yolculuğuna çıkarken bu yolun pürüzsüz bir şekilde daha kolay ilerlemesini sağlar. Mide botoksu ile hızlı bir şekilde zayıflamak istiyorsanız mide botoksundan sonra etki ortaya çıkana kadar kendi iradeniz ile kendinizi sınırlandırmanız gerekir. Ortalama 15 gün içerisinde etkisi ortaya çıkacak olan mide botoksu ile önerilen porsiyonlarla hem doyacaksınız hem de hızlı ve sağlıklı bir şekilde kilo vereceksiniz.

Mide botoksu etkisi diyoruz. Peki bu etki nedir gelin birlikte buna bakalım. Endoskopik yol ile mideye enjekte edilen mide botoksu midenin daha yavaş çalışıp daha yavaş kasılmasını sağlar. Bu şekilde midede uzun süre kalan besinler ile tokluk daha uzun süre sağlanır ve önerilen porsiyonlar ve içeriklerle beslenerek hızlı, kolay, konforlü ve iştahımızı kontrol ederek hedef kilomuza ve hedef fiziğimize gelmiş oluruz. Burada eğer bireyin fazla kilosu yoksa mide botoksu bunu farkeder ve kilo verdirmek yerine iştah kontrolünü sağlar. Birey mide botoksu sonrası sevdiği besini görünce onu yemek yerine veya diyette olduğu için canı isteye isteye kendini sınırlandırmak yerine canı çekmeden o besini yemeği reddeden bir bireye dönüşür. Bu etkinin dediğimiz gibi çıkması için sıkı takip ve iletişim çok önemlidir.

Mutlaka mide botoksu sonrası ikinci bir yardımızın diyetisyeniniz olmalı ve onunla birlikte adım adım ilerlemelisiniz. Bu şekilde hem süreci güzel bir şekilde oturtacaksınız hem de alışkanlık değişikliğine giderek yeni yaşam tarzı ile verdiğiniz tüm kiloyu korumayı öğreneceksiniz. Amacımız hedef kilomuzu görüp o yoldan geri dönmek olmamalı, harcanan emekler ile onca yolu geri dönmeden ömür boyu o hedef kilomuzu korumak olmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir