Blog

mide botoksu ve spor

Spor, sağlıklı bir yaşam da vücudumuzun için gereken aktivitelerin toplamıdır. Zamanı faydalı ve anlamlı bir şekilde yönetmek için hayatımızda spora da yer vermeliyiz. Spor yorgunluğumuzu alacak ve stres yönetimimizi sağlıklı kılacaktır. Spor yapmak özgüvenimizin artmasını sağlayacaktır. Metabolizmamızın kendini koruyarak düzenli bir şekilde çalışması için sporun hayatımızda yer alması ve kalıcı olması gereklidir. Kısa süreli yapılan ve kalıcılığı olmayan sporlar ile vücudumuz hemen eski haline dönecektir. Bunu yaşamamamız için spora ılımlı bir şekilde yavaş yavaş hayatımıza almalıyız. Hayatımızın hiçbir alanında spor yokken bir anda ağır sporlar yaparak spora başlamak kalıcı olmasını engeller. Çünkü hızlı ve çabuk değişen düzen eski halini çabuk özler ve bu değişikliğe adapte olamayarak eskiye geri döner.

Spora Nereden Başlamalıyım?

Spora başlamak istiyorsak gidip de spor salonuna yazılıp her gün spor yapmaya gerek yoktur. Bu şekilde hayatınıza aldığınız spor kısa sürede hayatınızdan çıkacaktır. Siz kendinizi kandırıp kendiniz olmaktan çıkıp süreci bu şekilde yönetmek isteyebilirsiniz ama vücudumuz o kadar akıllıdır ki ‘Bu sen, sen değilsin’ diyerek kendini bırakarak pes edip sporu bırakmanıza sebep olur.

Sporu hayatımıza alırken en alt basamaktan başlayarak bu basamakları teker teker çıkarak ilerlemeliyiz. En alt basamak için evde ekran karşısında iki günde bir leslie yaparak spora başlamak doğru bir tercih olacaktır. Hem vücudu bu şekilde yormamış olacağız hem de vücudu bu yavaş ve küçük hareketlerle spora alışmasını sağlayacağız. Zamanla hayatımıza mekiği de almalıyız. Her gün gece yatmadan önce yere uzanıp 2-3 tane mekik çekmek bizlere iyi gelecektir. Bunlara zamanla tempolu yürüşleri, pilates yapmayı, cardio ve fitness da eklemeliyiz. Bu şekilde spor hayatımızın bir parçası haline gelecektir. Bu seferde işler tersine dönecektir. Sizler sporu bırakmak isteseniz de vücudunuz kendisine iyi gelen ve bu duruma adapte olduğu için siz sporu bırakmak isteseniz bile vücudunuz buna engel olacaktır.

Mide Botoksu

Günümüzün en önemli sorunlarından ve diğer hastalıkların davetçisi obezite ve fazla kilolu olma halidir. Bireyler bu fazla kilolarını verebilmek için hızlıca yaşam tarzı değişikliğine giderler ne yapacaklarını bilemezler her diyet yolunu denemeye giderler. Hızlı ve acele ile yapılan değişikliklerin kalıcığı olmadığı için bu diyetler kısa sürede verilen kilolar ile birlikte üzerine daha fazlasını alarak sonuçlanacaktır.

Son yıllarda en etkili, kalıcı, konforlu ve hızlı bir şekilde kilo verimini sağlayan yöntem mide botoksudur. Mide botoksu, endoskopik yöntem ile yapılan ameliyatsız zayıflama yöntemidir. Mide botoksu, midenin belirli bölgelerine enjekte edilecek olan botoks ile etkisini gösterecektir. Mide botoksunun etkisi ile önerilen porsiyonlar ile çok rahat doyacaksınız.

Mide botoksu ile yemek yemeği unutup, tek öğün ile gününüzü çok rahat bitirebilirsiniz. Tabi burada bizler sizlerin uzun süre aç kalmanızı önermeyiz. Acıkmasanız bile uygun içeriklerde öğününüzü yapmanızı önereceğiz. Mide botoksunun sağladığı sihirli bir dokunuş ile uzun süreli tokluk hissi ile hem doyacaksınız hem de rahat ve hızlı bir şekilde kilo verimini sağlayacaksınız. Mide botoksunun hızlı ve sağlıklı bir şekilde kilo verimini sağlayacaktır ve sizler güzel bir şekilde incelip hedeflediğiniz fiziğe ulaşıp dilediğiniz kıyafeti giyebileceksiniz.

Mide botoksu, kısa sürede ve hızlı bir şekilde vücutta incelmeyi ve kilo verimini sağlar. Sizler bu etki ortaya çıktıktan sonra mide botoksu ile çok rahat kilo verimi gözlemleyeceksiniz. Ama burada kilo verimi ile birlikte verdiğiniz kiloyu koruyabilmekte bir o kadar önemlidir. Burada mide botoksu sonrası sıkı diyet takibinde olmanız gerekir. Yapılan sıkı diyet takibi ile neyi, ne kadar ve ne sıklıkla yemeniz gerektiğini de öğreneceksiniz. Bu şekilde 4-6 ay etkisi kaybolacak olan mide botoksu sonrası süreci güzelce oturttuğunuz için geri kilo alışlar olmayacak aksine verdiğiniz her kiloyu koruyup ömür boyu hedef kilonuzda kalmayı başaracaksınız.

Mide Botoksu Sonrası Spor

Düzenli bir şekilde yapılan sporlar kalp sağlığını korur, daha iyi düşünmemizi sağlar, kemik sağlığımızı iyileştirir, sağlıklı kilo vermemize yardımcı olur, depresyon belirtilerini ortadan kaldırarak bizlerin fiziksel, psikolojik, bilişsel ve mental sağlığımızı olumlu kılacaktır.

Mide botoksu sonrası spor yapmak önemlidir. Mide botoksunun etkisinin ortaya çıkması için belirli bir süre geçmesi gerekiyor. Bu süre zarfında spor yapmanızı önermiyoruz. Etki güzelce oturduktan sonra sizlere önerilen sporlar ve sürelerde sporunuzu yapıp yaşamınıza dahil edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir