Blog

mide botoksu sonrasi kilo verme sureciMide Botoksu Nedir?

Mide botoksu günümüzün en popüler zayıflama yöntemidir. Mide botoksu ameliyatsız bir yöntemdir ve endoskopik yol ile uygulanır. Mide botoksu için yapılacak olan endoskopi sayesinde bireyin midesi de gözlemlenmiş olur. Mide botoksu işlemi için hastaneye gelen birey geldiği konforlukta taburcu edilir. Hasta mide botoksu sonrası birey hiçbir şey hissetmez ve güne kaldığı yerden devam edebilir.

Mide botoksu midenin belirli bölgelerine uygulanır. Mide botoksu sayesinde midenin kasılıp gevşeme süresi uzar ve besinler daha uzun süre mide içerisinde kalarak daha uzun süre tokluk hissi vermesini sağlar. Bununla birlikte iştah merkezine uygulanan mide botoksu sayesinde iştah azalması görülür. Hem tokluk hissi hem de iştah azalması ile birlikte mide botokslu bireyin kilo verme süreci başladığı yerden devam eder.

Mide Botoksu Kaç Kilo Fazlası Olana Uygulanır?

Mide botoksu kilo vermek isteyen bireyde iştah kontrolü ile kilo verdirirken kilosunu korumak isteyen bireye ise iştah kontrolünde yardımcı olarak kilosunu korumayı kolaylaştırır. Yani mide botoksu çok kilo fazlası olana da hedef kilosunda olana da uygulanabilir. Burada mide botoksunun iki temel etkisi vardır. Bunlar tokluk süresini uzatmak ve iştah kaybı ile bu yola başvuran bireye yardımcı olmaktır. Birey ne istiyorsa yapılacak olan diyet takibi ile mide botoksuna şekil verilecektir.

Mide Botoksu Etkisi Nasıldır ve Etki Ne Zaman Çıkar?

Mide botoksunun etkisi kişiden kişiye değişmekle birlikte mide botoksunun etkisi ortalama 15 günde çıkar. Mide botoksunun etkisi başladıktan sonra birey öğün vakti geldiğinde yemeğe tok oturacak, öğününü yaparken tabağını bitirmeden doyduğunu hissedecek veya uzun süre bir şeyler yemezse bile aklına yemek gelmeyecek yemek yemeği unutacaktır. Mide botoksu etkisini bu şekilde gözlemlememiz için sıkı bir diyet takibinde olunmalıdır.

Çünkü mide botoksunun etkisinin nasıl bir şekilde ortaya çıkacağı bireyin bu süre zarfında diyet takibine ne kadar uyduğu ile ilgilidir. Eğer birey takibe çok sıkı bir şekilde uyum gösterirse etki küçük midede ortaya çıkacak ve mide botoksu ile süreç keyifli bir şekilde ilerleyecektir. Eğer diyet takibine uyum sağlamazsak o zaman istenilen etkinin tam olarak ortaya çıkması engellenmiş olur. Mide botoksu sonrası etki başladıktan sonra süreç çok konforlu ilerler ve hasta hedefine adım adım ilerlemeye devam eder.

Mide Botoksu İle Hedef Kiloma Ne Zaman Ulaşırım?

Mide botoksu, hızlı ve sağlıklı bir şekilde bizlerin kilo vermesine yardım olur. Burada hedef kilomuza ne kadar sürede ulaşacağımız kişinin diyet sürecine uyumuna, metabolizma hızına, yaşına, cinsiyetine, hastalık varlığına, ilaç kullanım durumuna ve bireyin hedef kilosuna yakınlığına göre değişkenlik gösterecektir. Eğer birey diyete sıkı sıkı uyarsa ve diyetisyeni ile adım adım birlikte ilerlerse hedefine çok güzel bir şekilde ulaşacaktır. Mide botoksu sonrası hedef kiloya ulaşmak için zamana ve süreye takılmamak gerekir. Mide botoksu ile hem doyarak hem de iştah azalmasıyla konforlu bir şekilde kilo verişlerimiz devam edecek ve hedefimize ulaşacağız.

Hızlı Kilo Kaybı Sağlayan Mide Botoksunda Kilo Veriş Hızımı Nasıl Durduracağım?

Mide botoksu ile hızlıca kilo verimi gözlemleriz. Birey mide botoksunun sağladığı etki ile hızlıca kilo verimi yaşayacaktır. Ama bu hızlı kilo veriş bireyin yaşına, metabolizma hızına, cinsiyetine, bireyin diyet takibine uyum sürecine, ek hastalık varlığına, ilaç kullanım durumuna ve bireyin başlangıç kilosuna göre değişkenlik gösterecektir. Birey bu yolda sıkı bir takip ile ilerlediği sürece mide botoksu ile kolayca ve hızlı bir şekilde kilo kaybı yaşayacaktır. Mide botoksu ile bu kilo kaybı ilk ay hızlı olacaktır. Mide botoksu ile zayıflarken vücudumuzu yormamak ve sağlıklı bir şekilde ilerlemek için bu süre zarfından itibaren daha ılımlı bir şekilde kilo verimine yardımcı olmaya devam edecektir. Hedef kilosunda olan bireyler için ise birey iştah kontrolünü oturtacak ve artık neyi, ne kadar, ne sıklıkla ve ne zaman yiyeceğini oturtup alışkanlık değişikliğine gidecektir. Burada diyet takibi çok önemli olduğunu tekrar hatırlatmakta fayda vardır. Çünkü hem mide botoksu hem de yapılan diyet takibi ile hedef kilosuna gelen hastanın diyet planlanması tabaklarının içeriği ona göre planlanır ve artık birey kilo verme yolundan çıkıp artık kilosunu koruma dönemine girmiş olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir